Anti Reflekte Cam

Anti-Reflekte Cam Nedir?

Işık havada yol aldığı an cam yüzü olan tarafa gelir, camın içerisinden geçer ve havada yol alarak ilerlemeye devam eder. Bu esnada camın her iki yüzünde de bir miktar yansıma olur. Düz camda bu yansıma toplam %8 miktarındadır. Anti reflekte camlarda ise yüzeye olan kısma uygulanan hususi kaplamalar ile %1`in altına düşebilmektedir. Cama bakış açınıza göre farklılık göstere bilen yansıma düz camın ışığının %8 ile %20`ni yansıtır ve istemediğiniz ayna görüntülerine sebep olacaktır. Birçok Anti Reflekte camlar bu yansımaları %1 de tutmaktadır. Yorsan Anti Reflekte cam biraz daha ilerleyerek bu yansımayı %0,6 seviyesine kadar düşerek parlamayı tamamen yok edebilmiştir. Yorsan Anti Reflekte cam temperlenebilir, bombe yapılabilir, birbirinden farklı cam işleme süreçlerinde yapılabilir. Zararlı UV ışınlarını yalnız cam olarak kullandığınız anda %72 nispetinden bloke olunmaktadır. Lamine halinde ise %99 kadar UV ışınlarını bloke etmektedir.

Anti Reflekte Kaplama Nedir?

Anti reflekte kaplama cam yüzeyine, fotoğraf makinası objektiflerine, akıllı cep telefonlarının ekranlarına, otomobillerin camlarına ve diğer birçok bölgede kullanılan ve tek maksadı yansımaları azaltmak olan kaplamadır.
Anti Reflekte kaplama ilk defa Zeiss şirketi çalışanı olan Alexander Smakula tarafından 1935 senesinde bulunmuştur.
Anti Reflekte Kaplamanın Avantajları Nelerdir?
Camın iç ve dış kısımlarında yaranan yansımaları engeller. Yansıma olmayan camlar ile daha net ve keskin bir görüntü sağlanmaktadır.

Anti Reflekte Kaplamanın Dezavantajı Nelerdir?

Anti Reflekt ile kaplanmış olan camın tek dezavantajı, şeffaflık arttığı zaman cam üzerindeki en ufak toz izi ya da parmak izi belli olur.

Anti Reflekte Kimlere için Önerilir?

Daha çok anti reflekt ile kaplama ışık altında çalışan kişiler için önerilmektedir. Bunlar öğretmen, bilgisayar kullananlar, gece yolculuk yapanlara, öğrencilere vs. olabilir.

Anti Refle Cam Olduğunu nasıl anlayabilirim?

Camın yüzey kısmını yansıyacak şekilde tutun ve yansımalar mavi, kırmızı, yeşil veya mor renkte ise o zaman camda anti reklekte kaplama bulunmaktadır.
Anti refle kaplamalı camların fiyatlarını öğrenmek için bizimle irtibata geçiniz..

Hemen Ara
Navigasyon