Extra Clear Cam

Extra Clear Cam Nedir? Kullanım Alanları

Cam dünyasının trendlerinden biri olan Extra Clear camlar, düz camda bulunan demir oksit bileşeninin miktarının azaltılması ile hazırlanıyor. Bu nedenle de düz camlarda olan yeşil benzeri renk extra clear camlarda bulunmamaktadır.

Extra Clear camlarını 4 mm ile 19 mm arasında olan kalınlıklarda bulabilir ve birçok alanlarda kullanabilirsiniz. Lamine camlar değişik şekilli kombilere döşenebilir. Temperlenebilir, kesilebilir, rodajlanabilir, delinebilir ve daha birçok işlemlerde kullanılabilir. Diğer yandan çok şeffaf yapıda olduğu için serigrafi ve boya kullanılarak çok daha estetik neticeler de almak mümkün.

Şeffaflığı sebebi ile, arkasında görüntülenen ürünler canlı renkli ve parlak bir şekilde görünür. Camda kusursuz netlik, gerçek renkler ve camdan baktığınız zaman optimum görüntü kalitesi görülebilmektedir.

Extra clear camların ışık geçirmesi çok yüksek düzeydedir. Cam natürel ışık ile hoş ve kaliteli iç odalar oluşturabilmenize yardım eder. Cam talep edilen etkiyi elde etmeniz için yüksek düzeyde şeffaflık seviyesine sahiptir. İç mekanlarınızı aydınlatabilen bu cam başka camlara göre öne çıkan özellikleri ile sizlere hususi bir alternatif sunuyor. Hususi imal yöntemi ile demir oksit bileşeninin miktarını azalttığınız zaman, bu cam çeşidi normal cama göre daha çok şeffaflaşır.

Extra clear camlarının kullanım yerlerini mercek altına alırsak öne çıkan alternatifleri şu şekilde ele alabiliriz. Genellikle mobilyalarda kullanılan bir cam çeşididir. Banyo dekorasyonu için de mühim bir alternatif olan extra clear camlar hediyelik ürün gibi de işlevsel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Plaket tasarımı için de uygun bir malzeme olarak kullanılan bu cam sosyal yaşamın içinde de işlevsel yönü ile dikkat çekmektedir.

Dekorasyon gibi de kullanılması mümkün olan extra clear cam çeşidi iç dekorasyon için de mühim bir materyal olmakla beraber dış mekanlar için de hususi bir materyal olarak kullanılabilmektedir. Extra clear camlar da yan taraftan baktığınız zaman sade camlardaki gibi yeşile benzer renkler oluşmaz. Bu yönü ile mühim bir artı yön oluşturmayı başaran extra clear camlar, akvartistler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir.

Hemen Ara
Navigasyon