Lamine Cam

Lamine cam

Lamine Cam farklı maksatlarla kullanabileceğiniz cam türüdür. Lamine camlar 2 veya daha çok cam katmanının, boşluk olan kısımlarına polivinil butral (diğer adıyla PVB) olarak adlandırılan sert koruyucu bileşen koyularak, basınç ve isi ile daima olarak birleştirilmesinden oluşmaktadır. Camlar birleştirildikten sonra tam bir cam gibi görünür. Bu camlar güvenlik amacıyla üretilen cam çeşididir, bu cam kırıldığı zaman PVB ara katman cam parçalarının dağılmasını engeller ve büyük keskin parçalar halında parçalanmasına izin vermez. Diğer bir özelliği ise camın ses yalıtımı hususiyetlerini daha iyi bir hale getirir ve UV ışınlarının %99`nı engel olur. Isı ile güçlendirilmiş, bombeli ya da temperli camlardan lamine cam hazırlanabilmektedir.

Normal Lamine cam 0.38 mm kalınlığında ve renksiz PVB ile üretilmektedir. Bu camlar 1.52, 0.76, ya da 1.14 mm kalınlıklarından yapılabilir. Laminasyonda işletilen camlar eğer temperli ise 1,52 kalınlıkta PVB kullanılmalıdır.

Lamine cam güvenlik camı olarak bilinmektedir, genellikle showroom vitrinlerinde, AVM gibi alışveriş merkezlerinde kullanılan cam çeşididir.

Kaç Adet Lamine Cam Çeşidi Vardır?

Lamine camlar 5+5, 3+3, 4+4 ve 6+6 olmak ile 4 adet farklı kalınlıklarda üretilmektedir. Bundan başka birbirinden farklı lamine camların istenmesi gibi durumlarda, laminasyon makinelerinde hususi üretim yapabilmek mümkündür.

Lamine Cam Renkleri

Tek ve çift taraflı füme, mavi, yeşil, bronz lamine camlar hazırlanmaktadır.

Lamine Cam Fiyatları

Lamine cam fiyatlarına bakarken, istenilen ebatlara göre optimizasyon uygulamalarında, plakanın olabildiğince az fire vereceği şekilde ebatlama planı kurulur. Fire nispetlerine ve istenen miktarlara uygun olarak fiyatlar verilmektedir.

İstemiş olduğunuz ölçülerindeki lamine cam fiyatları için bizimle irtibata geçiniz

Kullanım Alanları

Tavan ve çatı camları, Vitrinler, Müzeler, Banka Şubeleri, Hastaneler (Genellikle psikiyatri klinikler), Trafiğin yoğun geçtiği yollar, Polis merkezleri, Sinema Salonları ve askeri kurumlar gibi yerlerde kullanılmaktadır.

 

 

Hemen Ara
Navigasyon