Boyalı Cam

Yüksek kalitede olan, float cam çevre dostu olan, kimyasal bileşen içermeyen ve ağır metalin boyanması ile alınan dekoratif cam türüdür. Boyalı cam düz cama parlak boya uygulanarak da elde edilebilir. Genellikle ev dekorasyonu için sıklıkla kullanılan bir camdır. Boyalı cam üretebilmek için çok az sayıda malzeme, ancak çok sabır gerekmektedir. Bu işi dikkatli ve sabırlı bir şekilde yaparsanız, oldukça güzel dekorasyonlar ortaya çıkarabilirsiniz.

Boyalı cam, yalnız iç mekanlarda, restoran, mutfak, mağaza, banyo ve ofislerin duvar kaplamasında değil, hem de sürgü ve dolap kapaklarında, masa üstünde ve yazı tahtalarında kullanılan, estetiklik ve özgünlük sunan bir üründür.

Boyalı Cam Renkleri

Boyalı cam, standart olarak aşağıdaki renk çeşitlerinde üretilir ve satışa sunulur.

Turuncu, koyu kahverengi, siyah, siyah tonlu kahverengi, beyaz, bej, siyah, satina ve bordo renkleri gibi çeşitleri mevcuttur. Kullanacak olan kişinin isteğe bağlı olarak her renkte üretilebilir, değişik şekil, desen, işleme (delik, rodaj, bizote) yapılabilir ve farklı RAL renklerinde de hazırlanabilir. Boyalı camda ısıcam kullanılması camı bozabileceği için kullanılması tavsiye edilmiyor.

Boyalı Camın Kullanım Alanları

Ofiste:

Duvar kaplama

Dolap kapakları

Ara bölme camı

Evde:

Duvar kaplama

Sürgü dolap

Banyo/mutfak dolap kapakları

Mağaza, restoran ve otellerde:

Dolap kapakları

Duvar kaplama

Dolap kapakları

Avantajları

  • Boyalı cam sadece iç dekorasyonlarda değil, başka değişik alanlarda da kullanılmaktadır. Yedi tane birbirinden farklı standart renk çeşitleri ile tasarımcıya ve kullanacak olan kişiye farklı alternatifler sunabilen estetik bir camdır.
  • Boyama anında kullanılan boyada hiçbir zararlı kimyasal bileşen ya da ağır metaller bulunmadığı için çevre dostu bir üründür.
  • Güvenlik gerektiren bölgelerde güvenlik filmi ile kaplandığı zaman, kırılma ve çatlama gibi durumlarda küçük parçacıklar halinde parçalara bölünür ve herhangi bir yaralanma gibi istenmeyen kötü olayların oluşması söz konusu bile değildir.

Boyalı cam ile eski cam bardaklar, kavanozlar, tabaklar, cam şişeler ya da mumluklara yeni bir renk katılabilir, daha hoş ve şirin bir görüntü yaratabilirsiniz.

 

Boyalı Cam Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hemen Ara
Navigasyon