Baskılı Cam

Günlük hayatın içinde, belki de etrafımıza baktığımızda en fazla gördüğümüz materyallerden birisi camdır. Pencereler, ev araç gereçleri, ambalaj amaçlı cam ve otomobiller bunlar arasında ilk akla gelenler oluyor. Hayatın içinde bu kadar büyük bir yere sahip olan cam nesneler zamanla sade görüntüsü ile tekdüze bir görüntü oluşturmaya başlamıştır. Ve bu da, cam sanayiinde yenilikler arayışına sebep olmuştur.

Baskılı Cam Nedir?

Gelişen teknoloji ve toplumlarda oluşan estetik kaygıların ortaya çıkması ile birlikte, gizlilik de ön plana alınarak Baskılı Camlar üretilmeye başlanmıştır. Bu baskılı camlar, gerek düz baskı gerekse desenli baskılar olarak kendini göstermektedir.

Baskılı camlar, yüksek ve son teknoloji, Uv (Ultraviyole) baskı makineleri aracılığı ile cam yüzey üstüne yapılan ve korumalı olan dijital baskı sayesinde oluşturulur. Sınırsız renk ve görsel seçenekler ile özellikle dekoratif amaçlı olarak sıkça kullanılmaktadır.

Desenli baskılı camlar da aynı şekilde iki ya da daha fazla sayıda cam tabakasının arasına özel olarak yerleştirilen reçine sayesinde birleştirilip, tasarlanmış olan görselin cam yüzeye aktarımı ile sağlanır.

Nerelerde Uygulanır?

Son dönemlerin hem evlerde hem de ofislerde en fazla tercih edilen cam türlerinden biri olan Baskılı camlar, akla gelebilecek ve istenen her türlü alanda kullanılabilir. Düz baskılı camlar en fazla otomobil camları olarak karşımıza çıkıyor.

Camın ışık geçirgenliği en yüksek madde olması ve kullanım ile temizleme kolaylığından dolayı fonksiyonel özellikleri ile karşımıza çıkıyor.

Kullanım alanı çok geniş olan Baskılı camlar; otomobillerde, çatı camlarında, vitrinlerde, zemin malzemesi işlevi ile banka şubelerinin ön cephelerinde, hastanelerde bölmeler arasında (özellikle hastanelerin psikiyatri servislerinde) , alışveriş merkezleri, asansörler ve okullarda sıklıkla kullanılır.

Cam işleme ve uygulama sektöründe, sektörün öncü firmalarından biri olarak 40 yılı geçkin bir süredir siz değerli müşterilerimize hizmet vermekte olan firmamız Özler Cam olarak, en yeni ve en kaliteli ürünleri yine en uygun fiyatlarla bütçenizi sarsmayacak bir şekilde sizlere sunuyoruz. Baskılı cam kullanmak ve bulunduğunuz yapıda baskılı cam estetiğini yakalamaya karar verdiğinizde bizimle irtibata geçmeniz, en kaliteli hizmeti size sunmamız için yeterli.

Hemen Ara
Navigasyon